3 Ιαν 2015

ΜΕ ΗΤΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ Η ΒΕΡΟΙΑ - ΕΧΑΣΕ 3-1 ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ

Με σπουδαία νίκη μέσα στην πολύ δυνατή έδρα της Βέροιας ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στο 2015 ο Παναιτωλικός.

Οι παίκτες του Μάκη Χάβου ήταν αποτελεσματικότατοι και κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αιφνιδιάζοντας την τοπική ομάδα. Στο 27ο λεπτό ο Μαρτίνες έβγαλε την μακρινή μπαλιά, η μπάλα έφτασε στον Κάπελ, ο οποίος από κοντά άνοιξε το σκορ. Πέντε λεπτά μετά η Βέροια έφτασε μια ανάσα από την ισοφαιση όμως ο Ράφαελ απέκρουσε τετ-α-τετ του Ντουμίτρου. Στο 2ο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 54' ο Βιγιαφάνες με ωραίο πλασέ διαμόρφωσε το 2-0 ενώ στο 63'η Βέροια έχασε νέα σπουδαία ευκαιρία με τον Μπεν. Στο επόμενο λεπτό, ο Παναιτωλικός τελείωσε τα όποια όνειρα των γηπεδούχων για ανατροπή με τον Βιγιαφάνες να σκοράρει ξανά για το 3-0 ενώ το μοναδικό που κατάφερε η Βέροια ήταν να μειώσει με τον Καλτσά στο 88'σε 3-1.

Συνθέσεις

Βέροια: Καντιμοίρης, Όστοϊτς, Τσιάμης, Καλί, Αμαραντίδης, Μπεν, Μπατιόν, Ντουμίτρου, Μάντζεκ, Καλτσάς, Κάμπορα
Παναιτωλικός: Ράφαελ, Μπεχαράνο, Κούσας, Ετζενγκέλε, Κέβιν, Γοδόι, Φωτάκης, Μαρτίνες, Βιγιαφάνες, Καπέλ, Άλβες

Πηγή:iefimerida.gr